A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Яснопільщанська гімназія
Липоводолинської селищної ради Сумської області

Відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування) у закладі освіти

Відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування) у закладі освіти

      Закон України №8584 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо протидії булінгу» від 18. 12. 2018 року передбачає відповідальність не тільки за вчинення, але й за приховування випадків булінгу.

      Законом визначено, що булінг (цькування) – це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

        Закон вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якими встановлюється відповідальність за булінг:

  •           вчинення булінгу – накладення штрафу від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20-ти до 40-ка годин;
  •         булінг, вчинений групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, – штраф від 1700 до 3400 грн або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин;
  •         неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів            Національної поліції України про випадки булінгу – накладення штрафу від 850 до 1700 грн або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітку.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора