A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Яснопільщанська гімназія
Липоводолинської селищної ради Сумської області

Шкільне дитяче самоврядування

Найвищою цінністю на землі є людина. Виховання людини, формування особистості, лідера, патріота рідної землі зі сформованою громадською позицією є важливим і невідкладним завданням української школи.

     Як же виховати справжнього громадянина нашої держави, якому можна було б довірити її майбутнє? Яку виховну модель створити для формування в учнів уміння реалізувати себе у такому не простому сучасному світі? Це можна зробити тільки через формування демократичного світогляду, виховання здорового способу життя, через відродження національних традицій, через пропаганду духовних надбань українського народу, через заходи, спрямовані на зміцнення української родини та виховання любові до рідної землі.

      Виховувати таку особистість можна лише прищепивши ще в ранньому дитинстві почуття відповідальності за доручену справу, за злагоду в сім’ї, за долю держави. Цього можна досягти, цілеспрямовано розвиваючи самоврядування в учнівському колективі. Основною ланкою у становленні виховного колективу є учнівське самоврядування- самодіяльна організація дитячого життя в школі. Воно уособлює демократичну та самодіяльну атмосферу, захищає й забезпечує права всіх учасників колективу, сприяє формуванню у них громадянськості, організаторських якостей, допомагає  педагогічному колективу  в проведенні різноманітних заходів, виступає їх ініціатором. Загалом учнівське самоврядування є незамінним помічником  педагогів. Учнівський парламент покликаний згуртувати і зацікавити школярів спільними ідеями, які спрямовані на виховання активних громадян України.   

       Таким шкільним парламентом у нашому шкільному закладі є Рада командирів, яка включає в себе командирів піонерських загонів, груп барвінчат, та ї групи першокласників. Членом ради є також педагог –організатор закладу. Її лідером є голова Ради командирів. Вищим органом учнівського самоврядування в школі є загальні збори. Виконавчий орган (Рада командирів) підзвітний загальним зборам. Учнівські збори відбуваються не менше двох разів на рік ( у вересні – для визначення завдань на новий навчальний рік, у травні – для звіту виконавчого органу та його перевиборів).

     Свою роботу у новому навчальному році Рада планує проводити за такими напарямками:

  • національно – патріотичне виховання;
  • правова освіта;
  • охорона життя і здоров’я школярів;
  • спортивно – масова робота;
  • культурно мистецький напрямок;
  • розвиток творчих здібностей;
  • трудове виховання;
  • шефська робота.

Засідання Ради командирів проводила 1 раз на місяць, у разі потреби частіше.

Окрім вище зазначених напрямків роботи, Рада командирів ще займалася організацією дозвілля школярів, чергуванням школярів під час перерв, проведенням щотижневих шкільних лінійок, випуском шкільної дитячої газети «Соняшник»

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора