Профорієнтаційна робота

З метою професійної самореалізації молоді, допомоги учням у активному свідомому професійному самовизначенні та трудовому становленні в нашому освітньому закладі проводиться профорієнтаційна робота.

До планів виховної роботи класних керівників включені  та проводяться заходи з профорієнтації: бесіди «Як знайти для себе захоплення» «Твоє майбутнє в твоїх руках», відверта розмова «Держава потребує професіоналів», аукціон думок «Праця годує, а лінь марнує», вікторини «Мандрівка по професіях, години спілкування «Калейдоскоп професій», «Професії навколо нас», «Погляд у майбутнє» «Моя майбутня професія»,класна година «Ти і ринок праці», презентація «Прагніть досягти успіху», «рольові ігри «У бібліотеці», «Ким стати?», міні-проект «Професії наших батьків».

Під час проведення уроків та позакласних заходів учителями-предметниками забезпечується спрямованість на практичне застосування наукових знань у майбутньому.

Протягом навчального року практичним психологом  проводилось дослідження професійної спрямованості особистості:

•  Чи знаєте ви про свої професійні схильності;
  • Диференційно-діагностичний опитувальник інтересів (ДДО) Є. Клімов

- Методика «Типологія особистості та привабливе професійне середовище»Д. Голланд .

Проводилась також  просвітницька робота з питань професійного самовизначення учнів за програмою тренінгу з професійної орієнтації для учнів 9-12 класів (автор Дем′янчук Н. М.):

• Я хочу. Мої плани;
  • Як зробити правильний вибір професії;
  •  Все в твоїх руках.

Психологом здійснювалось консультування учнів 9 класу щодо професійного самовизначення.