A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Яснопільщанська гімназія
Липоводолинської селищної ради Сумської області

Педикульоз

ПАМЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ


1. ПЕДИКУЛЬОЗ (або ВОШІ) – це паразитарне захворювання шкіри та волосся. Хворіють ним всі прошарки населення та вікові групи. Заразитися можна у школі, дитячому садку, навіть у басейні (воші плавають у воді) , а також в місцях, де є велике скупчення людей. Можна заразитися через головний убір, гребінець, постільну чи натільну білизну.
2. ОЗНАКИ педикульозу:
- збудження дитини;
- виникнення сверблячки, розчухи та почервоніння на потилиці, скронях та інших ділянках голови;
- волосся може злипатися, утворюється неприємний запах.
3. ЛІКУВАННЯ.
Якщо є такі прояви, самостійно огляньте дитину або зверніться до медичного персоналу ФАПу, щоб отримати своєчасну допомогу та запобігти розповсюдженню хвороби в класі та школі. Існує багато засобів для лікування цієї хвороби. За рекомендаціями ЗВЕРТАЙТЕСЯ до медпрацівників.
4. ПРОФІЛАКТИКА.
Якщо вошивість розповсюджена в оточенні хворого - необхідна обробка всіх текстильних виробів, якими користувалася заражена людина - подушки, матраци, головні убори, одяг, гребінці. Для обробки використовують препарат «Пара-плюс», можливі прасування. Білизну та одяг, на яких виявили вошей, кип’ятять в 2% розчині кальцинованої соди протягом 15 хвилин, а потім прасують з обох сторін, звертаючи особливу увагу на шви, складки, пояси та інше. Запобігання педикульозу - це щотижневе миття голови та тіла гарячою водою з милом (в бані, у ванні, під душем); щотижнева зміна постільної та натільної білизни з обов’язковим кип’ятінням та прасуванням гарячою праскою. Це також повна заборона використання чужих постільних речей, постійний контроль за станом голови, чистотою білизни та одягу дітей.
5. Побажання
- Прищеплюйте дітям гігієнічні навички в сім’ї .
- Забороняйте використання чужої білизни, одягу, гребінців тощо.
- Проводьте щотижневий самостійний огляд дитини на педикульоз.

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора