ПАМ’ЯТКА З БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ ДЛЯ УЧНІВ

Пам'ятка  " Безпечний

відпочинок взимку"

Правила поведінки на водоймах покритих льодом.

• Не можна з'їжджати на лижах із крутого берега на лід: у разі різкого навантаження він може провалитися.
  • Категорично забороняється дітям грати на незміцнілому льоду.
  • Небезпечно бути біля берегів, де найчастіше виникають промоїни, тріщини й розриви льоду.
  • На льоду краще мати при собі знаряддя безпеки (лижі, мотузку, палицю).
  • Обходь місця, вкриті товстим шаром снігу: під снігом лід завжди тонший; тонкий лід і там, де розливаються джерела, де швидка течія або струмок впадає в річку.
  • Переходь річку тільки у встановлених місцях, товщина льоду має бути не менше за 15—20 см.
  • Катайся на ковзанах лише в перевірених та обладнаних для цього місцях.
  • Якщо лід почав тріщати та з'явилися характерні тріщини, негайно повертайся на берег. Не біжи, відходь повільно, не відриваючи ступнів ніг від льоду.

Обережно: бурульки!

• Нестійкі погодні умови — відлига вдень і заморозки вночі — сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд (особливо старих будинків із похилим дахом) та великих деревах.
  • Будь особливо уважним, проходячи біля будинків або високих дерев. Спершу впевнись у відсутності загрози падіння льодових наростів.
  • Якщо це можливо, тримайся на відстані від будинків та інших споруд, обираючи найбільш безпечний маршрут руху.
  • У жодному разі не заходь за спеціальні огорожі поблизу будинків або дерев.

Правила поведінки під час ожеледиці!

• Ходи не поспішаючи, ноги злегка розслаб у колінах, ступай на всю підошву. Руки мають бути вільні. Пам'ятай, що поспіх збільшує небезпеку під час ожеледиці, тому виходь із будинку повільно.
  • У разі порушення Рівноваги швидко присядь — це найбільш реальні шанс утриматися на ногах.
  • Падай із мінімальної шкодою для свого здоров'я. Відразу присядь, щоб знизити висоту. У момент падіння зберись, напруж м'язи, а доторкнувшись до землі, обов'язково перекотися — удар, спрямований на тебе, зменшиться.
  • Не тримай руки в кишенях: це збільшує можливість не тільки падіння, а й важких травм, особливо переломів.

Правила пожежної безпеки під час святкування Нового року

• Щоб свято не затьмарилось пожежею, необхідно дотримуватись таких правил.
    • Ялинка має стояти на стійкій основі.
    • При виявленні несправності святкової ілюмінації (блимання лампочок, іскріння) слід одразу її вимкнути.
    • Не можна прикрашати ялинку целулоїдними іграшками.

ОБЕРЕЖНО! Піротехнічні засоби: феєрверки, петарди, ракети!

• Дітям забороняється використовувати піротехнічні засоби!
    • Купувати піротехнічні засоби слід лише у спеціалізованих магазинах і тільки разом із дорослими.
    • Використовувати ці вироби можна лише на відкритих майданчиках і тільки дорослим.
    • Пам'ятай! Щороку збільшується кількість людей, які отримали травми через недотримання правил користування піротехнікою.

Правила протипожежної безпеки

• Не грайся із сірниками та запальничками.
    • Не запалюй свічки та бенгальські вогні без нагляду.
    • Не залишай іграшки, книжки, одяг біля увімкнених обігрівачів.
    • Не суши речі над газовою плитою.
    • Не пали багать у сараях, підвалах, на горищах.
    • Не вмикай багато електроприладів одночасно: електромережа може згоріти.
    • Обов'язково вимикай електроприлади, коли виходиш із дому. Не тягни за дріт руками, обережно вийми штепсель із розетки.

ОБЕРЕЖНА ПОВЕДІНКА ПІД ЧАС КАНІКУЛ – ЗАПОРУКА ЖИТТЯ І ЗДОРОВ'Я!

Увага! Під час канікул відповідальність за життя та здоров’я дітей несуть батьки!

З повагою Надія Бережна